| Mikewinchester a întrebat:

Salut sunt Mike ne am mai întâlnit pe aici laughing, in Aprilie plec in Anglia sun șanse de 100 la suta însă știți cum sunt oameni, alti spun ca e un loc frumos ca ai de munca, ca poți sa îți continui studiile acolo, alti patrioți spun ca nu, ca sunt betivi și ii jignesc in toate felurile. eu sunt de părere ca peste tot sunt părți bune și proaste... și as vrea sa știu cum se comporta cu romani, fiindcă ma mut acolo cu familia, plus ca vreau sa continui si cu sportul. măcar sa am șanse mai mari acolo., deci întrebarea rămâne, se comporta chiar toti rău cu noi? Ma pot integra repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil la inceput vei fi privit puțin mai ciudat, se va vedea diferența de accent dintre un englez autentic și un roman cu accent englezesc. Dar încearcă să găsești câțiva amici, amice cu care sa te înțelegi, vorbiți despre hobbyuri, activități comune și o sa fie bine. Dar repet, nu te aștepta la asta de prima data!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Englezii sunt rasisti cu romanii... si ii si incelegem de ce, la cate rahaturi fac concetatenii nostri pe acolo. Insa cum se vor comporta cu tine vei vedea la fata locului in functie de oamenii peste care dai si cum te comporti si tu cu ei

| BuLaNNNeL a răspuns:

Oferi respect si vei primi respect. Mai degrabă tot voi intre voi (români intre romani) se cearta si sunt invidiosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Asta depinde de persoanele cu care vei interacționa. Ști ți tu, unele au cei 7 ani de acasă alții mai puțin. Sa fim serioși, peste tot exista părți bune și părți rele și aici vorbim de educația primită, de mediul din care provin persoanele, de temperamentele și comportamentul lor. Bineînțeles că ei au alt nivel de trai și s.ar putea sa te priveasca de sus așa că nou venit. Cu locurile de munca situația nu mai e cum era acum 10-15 ani, nu mai poate veni oricine și oricând doreste. Acum că Marea Britanie va ieși din UE posibil să apară și unele conflicte de interese.

| Mikewinchester explică (pentru anonim_4396):

Pai vreau sa continui acolo și liceul, și mi ar fi și de ajutor sa mi spui cum se comporta și acolo, și ce naționalități sunt Iara foarte multe acolo, am înțeles ca sunt englezi, pakistanezi, și restul nu știu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mikewinchester):

Mersi pentru funda!

| Mikewinchester explică (pentru anonim_4396):

Cu placere

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mikewinchester):

Probabil la inceput vei fi privit puțin mai ciudat, se va vedea diferența de accent dintre un englez autentic și un roman cu accent englezesc. Dar încearcă să găsești câțiva amici, amice cu care sa te înțelegi, vorbiți despre hobbyuri, activități comune și o sa fie bine. Dar repet, nu te aștepta la asta de prima data!

| francut a răspuns:

Daca nu faci ilegalitati, nu au probleme cu tine.
De regula, sunt oameni primitori, au rabdare cu tine sa te invete totul. Dar si tu trebuie sa raspunzi asteptarilor. Asa te vei integra extrem de repede.