| raytssj12 a întrebat:

Salut, practic karate shotokan, nu de mult timp. Am peste 13 ani atata va spun nu dau varsta realahappy asa, in cat timp pot lua o centura? Sa zicem ca eu vreau sa ajung la centura neagra in 4-5 ani sau chiar 3, in cel mai bun caz. Se poate?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La peste 13 ani de karate ar fi trebuit sa stii tu asta. Ai antrenor, intreaba-l.
Puteai spune si varsta reala, care cred ca nu e prea mare, ca sa ne facem o idee.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta iti poate spune doar antrenorul tau de carate, ca-i in functie decat de bun esti tu si ce ritm de ovulutie ai.
Stiu destui care fac carate de peste 10 ani si nu ajuns inca la centura neagra, deci nu tine de ce credem noi, ci de cat de capabil si bun esti tu.

| sierra1 a răspuns:

"nu dau varsta reala asa, in cat timp pot lua o centura? "

dacă ai peste 70 ani, n-o mai iei in veci!

Răspuns utilizator avertizat
| IceRope a răspuns:

O să ajungi la centura neagră după vreo 10-15 ani, dacă devii mai deștept între timp.