| Bog24 a întrebat:

Practic Street Workout si vreau sa va intreb care sunt cele mai bune exercitii pentru piept,pentru volum mai bine zis. Exercitiile respective trebuiesc facute mai incet,mai rapid? Cate serii, de cate ori pe zi, pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| nBlade a răspuns:

Bun..Pentru masa musculara exercitiile cele mai bune sunt impins de la piept orizonatl si inclinat + flutarile orizontale sau inclinate..Se face maxim 6 seturi+ 1 incalzire..Greutatea folosita este cea care iti permite sa faci intre 2-6 repetari pe serie. Poti lucra maxim de 2 ori pe saptmana aceasta grupa.

5 răspunsuri:
| nBlade a răspuns:

Ce inseamna volum? Masa musculara mai multa sau rezistenta mai mare a muschiului? Fii mai explicit si iti voi da si raspunsul

| Bog24 explică (pentru nBlade):

Masa!

| Bog24 explică (pentru nBlade):

Inteleg.Dar doar de 2 ori pe saptamana?

| nBlade a răspuns (pentru Bog24):

Muschiului ii trebuie timp pentru a se reface..Altfel dai in supra antrenament si efectul este invers.Da-i timp cat mai mult...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bog24):

E mult si de 2 ori pe saptamana, e grupa mare, necesita 6-7 zile sa se refaca si atunci creste, cand se reface.

Daca tu lucrezi muschiul in perioada de refacere => creste MAI LENT, asta e sportul asta. mai des = progrese mai lente.

| nBlade a răspuns (pentru Bog24):

Bun..Pentru masa musculara exercitiile cele mai bune sunt impins de la piept orizonatl si inclinat + flutarile orizontale sau inclinate..Se face maxim 6 seturi+ 1 incalzire..Greutatea folosita este cea care iti permite sa faci intre 2-6 repetari pe serie. Poti lucra maxim de 2 ori pe saptmana aceasta grupa.