| Ooopss a întrebat:

[FUNDA] Intrebarea mea este adrestata celor care fac des exercitii fizice sau care urmeaza un program de exercitii fizice pentru fiecare grupa de muschi!
Deci vreau sa practic Tae Bo! Insa exercitiile pentru picioare trebuiesc facute in fiecare zii? Sau de cate ori pe saptamana?
Aceasi nedumerire am si pentru exercitiile pentru abdomen,fesieri,pectorali!
Pentru brate,este specificat pe site-ul Tae Bo, ca trebuie in fiecare seara timp de 2 saptamani, iar apoi de 3 ori pe saptamana timp de 2 luni!
Si trebuie sa le fac dimineata, dupa amiza sau seara?
Rog raspuns serios!

6 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Tae Boe nu e cine stie ce. Mi se par foarte simple. Eu fac aerobic, exercitiile de tipul tae boe nu fac nici macar la incalzire. Sunt prea simple. Eu ti-as recomanda aerobic pentru slabit. Bafta!

| Ooopss explică (pentru Elvina):

Bine si de cate ori pe saptamana este trebuie facut?

| Elvina a răspuns (pentru Ooopss):

Poti face in fiecare zi o ora.

| Ooopss explică (pentru Elvina):

Ok dar despre pilates ce zici?

| Elvina a răspuns (pentru Ooopss):

Asa si asa. Mie nu-mi place. Eu am slabit cu aerobic, dar fiecare face ce vrea.

| Ooopss explică (pentru Elvina):

Nu stiu adica aerobicul mi se pare usor! Am incercat cu Pop pilates(sunt multe video pe youtube postate de un instructor pentru asa ceva) si sunt foarte grele dar eficiente, iti lucreaza toti muschii!