| 4Cooled a întrebat:

Puteti sa imi dati un program pentru incepatori la sala? 5 zile / saptamana

1 răspuns:
| Trustmotorcy a răspuns:

Caută Angel Fitness pe Youtube pentru informații suplimentare, îți las aici un program luat de pe canalul său.

Pentru început e bine să le faci pe toate, să faci circuit ca să te obișnuiești cu ele. Câte puțin din toate grupele musculare.

Ce înseamnă circuit? Faci spate, biceps, trapez piept, triceps, umeri, picioare, gambe și abdomen. Câte 4 seturi a câte 12 ridicări, pauze 2 minute, fiecare grupă o dată la început.

Programul ar veni așa, este pentru 3 zile și este de ajuns. Dacă vei face 5 zile nu vei fi neapărat mai mare.

Piept | Triceps | Umeri, în prima zi.
Spate | Biceps | Trapez, a doua zi.
Picioare | Gambe | Abdomen, a treia zi.

Când le iei pe zile, deja te axezi pe grupele musculare. Acum vei face fiecare grupă de două ori, adică vei face piept la două aparate diferite, la fel și cu restul grupelor din ziua respectivă.