| Pacquiao a întrebat:

Recent m-am apucat de sala si as dori un program de antrenament de la o persoana cu experienta.
Pot lucra anumite grupe deficitare mai des?

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Https://stronglifts.com/5x5/

cel mai bun antrenament pentru incepatori. fa asta cam 6 luni. spor.

| N0xEterniS a răspuns:

Fiind incepator mergi cu standardul de 3 zile, 4 pe saptamana.
Pentru 3 zile :
https://www.bodybuilding.com/......ipped.html

In josul paginii ai tot antrenamentul, acolo iti spune Day 1, Day 2, Day 3, tu fa Luni, Miercuri si Vineri si Sambata lucreaza grupa/grupele deficitare. Lucrezi muschiul tare dar mai rar.

Pentru 4 zile:
https://www.muscleandstrength.com/......ng-workout

Antrenamentul se desparte in 2 grupe : Upper Body si Lower Body. Luni lucrezi Upper Body ( biceps, trapez, umeri, spate etc ), Marti Lower Body ( gambe, abdomen, fiecare muschi de la picior), Miercuri pauza, Joi upper body, vineri lower body. Lucrezi muschiul mai putin dar mai des.

* In link'urile respective, ai tot ce-ti trebuie, daca nu intelegi ceva, vino si intreaba, posteaza sau trimite mesaj.
** Urmeaza amandoua rutine cate 2 luni ( fiecare ), dupa vino sa-ti dam ceva mai complex.