| BracKMyhay95 a întrebat:

Recent mi-am schimbat programul de nutritie si as vrea sa va intreb daca este bun "eu asa zic avand in vedere ca sunt ecomorf":
(07-08) 100 g fulgi de ovaz, 250 ml lapte, 1 banana
(11:00) ceva fructe la alegere
(14:00) 200 g piept de pui, 150 g orez/
200 g pulpe de pui, 150 g cartofi copti /
200 g carne de vita, 200 g legume la gratar
(15:30) antrenament, (16:40) Dymatize super mass Gainer+dextroza "la recomandarea lui Cosmin86"
(18:00) 200g peste(la alegere)+ 200g orez/mazare
(20-21) 300g iaurt/lapte...

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E ok, ala are deja tot ce-i trebuie. Dextroza in general se ia cu creatina sau un concentrat proteic.

dextroza = carbohidrati simpli

Gainerul are deja o gramada de carbohidrati simpli pe portie, in schimb un concentrat proteic nu are aproape deloc.

12 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Foarte bine

| Cosmin86 a răspuns:

In principiu e ok happy

Si vezi ca eu nu am recomandat dymatize super mass gainer + dextroza, produsul ala are deja carbohidrati, nu mai are rost sa adaugi dextroza, o sa ai prea multi carbohidrati.

Mai adauga si niste grasimi sanatoase ( masline, alune, nuci, etc. ) si niste legume crude ca garnitura ( ca o alternativa la carotofi, uneori ).

| BracKMyhay95 explică (pentru Cosmin86):

Daca as lua doar gainerul ar fi ok s-au ar mai trebui ceva pe deasupra?

| Cosmin86 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

E ok, ala are deja tot ce-i trebuie. Dextroza in general se ia cu creatina sau un concentrat proteic.

dextroza = carbohidrati simpli

Gainerul are deja o gramada de carbohidrati simpli pe portie, in schimb un concentrat proteic nu are aproape deloc.

| Gabi19971983 a răspuns:

Eu zic ca totul e bun Dar ora 19:00 ar fi bine sa nu mai mananci! Si ia-ti micul dejun pe la 9:30-10 ca pentru ora 11:00 sa fii numai bine pentru gustare(fructe)

| BracKMyhay95 explică (pentru Gabi19971983):

Spune-mi si de ce sa nu mai mananc la 19:00?

| Gabi19971983 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Daca vei manca dupa ora 19:00 ai putea sa ieiin greutate! Daca tii acest regim+modificarile mele ar fi perfect! FUNDA?

| BracKMyhay95 explică (pentru Gabi19971983):

Man eu trebuie sa iau in greutate. Se vede ca nu stii despre ce vorbesc. Eu fac sala si in felul acesta cu mancarea pe care am intentionat sa o mananc ar fi numai bine sa iau in +masa musculara dar am vrut sa aflu si parerea cuiva care se pricepe dar vad ca nu am de la cine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabi19971983):

Eu zic sa te mai documentezi laughing

si termina cu "funda?" dupa un raspuns, asta fac doar copiii mici

| FitMonkey a răspuns:

Dupa antrenament consumi doar suplimentul? atat? si doar la 18:00 mananci? nu suna bine.

| BracKMyhay95 explică (pentru FitMonkey):

Da nu credeam ca va observa cineva happy si nu am vrut sa spun : dupa sala iau suplimentul si imi cumpar un sandwich cu piept pui. Si mai mananc la ora 20-21 depinde!

| cristif a răspuns:

Iaurtul ia-l dimineata cu cerealele si trece laptele seara ca are caseina, proteina cu absorbtie lenta, care-ti este necesara pe timpul noptii.

| Aliceee98 a răspuns:

Eu zic ca este foarte bun happy