| JustGiveMeAnswers a întrebat:

Sunt baiat am 14 ani si 10 luni si am in jur de 1.80 - 1.85 m... Mama mea este mai micuta, tatal meu are si el in jur de 1.85 ( Rudele din partea mamei sunt de inaltime normal, dar din partea tatalui sunt foarte inalti toti )... La ce inaltime credeti ca o sa ajung!? As avea sanse sa ma apuc de basket? S-au sunt prea scund pentru acest sport?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti ajunge pe la 2 m sau chiar sa depasesti. Poti sa te apuci de baschet daca ai putin talent si iti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint sanse sa mai cresti putin. Baschet poti face deja. Nu e obligatoriu sa tot cresti pina la 25 de ani, te poti opri si mai devreme. Cum semeni cu tata si cum fiecare generatie este mai inalta decit genitorii, vei ajunge pe la 1, 90 probabil. Dar, sa stii ca pentru un barbat, 1, 80-1, 90 nu inseamna foarte inalt.

| JustGiveMeAnswers explică (pentru anonim_4396):

Mie mi se pare ca daca as ajunge la 1.90 as fi foarte inalt tinand cont ca tot timpul am fost cel mai mare din clasa, iar in cercul meu de prieteni la fel...

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustGiveMeAnswers):

Oare locuiesti in Ardeal unde toti sint sub 1, 60 si se considera normali? Uita-te in Oltenia sa vezi cum toti au peste 1, 80 (de barbati vorbesc). Nici cu maramuresenii nu mi-i rusine. Apoi, ai doar 14 ani. Colegii si prietenii vor incepe curind sa se inalte si nu cred ca vei mai fi "cel mai" inalt. Stai linistit. Sa-ti mai spun ca fetele se uita la baietii inalti ca la soare?

| JustGiveMeAnswers explică (pentru anonim_4396):

De fapt sunt chiar de la Cluj!