| robertp1 a întrebat:

Salut, sunt un baiat care de mic fac sport, alerg, flotari, mai un football, mai un tenis, acum am 16 ani si de un an aproape m-am apucat de flotari intens, abdomene, peste cateva luni ma duc si la sala, vreau sa fac muschi cam ca sly stallone, scott adkins. Bine nu asta era faza, am o intrebare eu la 18 ani as putea sa ma apuc de Judo, tae kwon do, kickboxing, Wushu, Kickboxing si MMA., si sa excelez in acestea, eu cred ca de la 18 ani daca practic pot sa excelez in acestea pana pe la 30 de ani? nu zic ca o sa ma opresc la 30 de ani dar zic asa in 12 ani

Răspuns Câştigător
| AndreBoy a răspuns:

Da ai putea dar eu fac arte martiale si nu am chiar o conditie fizica buna in general eu castig luptele cu lovituri la cap cu piciorul ce vreau sa zic ica nu doar conditia fizica conteza si rapiditatea dea gandi in situati critice intr-adevar si conditia fizica conteaza eu zic sa te apuci de tae kwon do ca vei castiga si bani din asta

| robertp1 explică (pentru AndreBoy):

Asta am mai vrut sa zic, dar scriam prea mult, e de un doi ani am vazut filmele
Rocky si Rambo, mi-a placut cum Silvester Stallone din rocky 2 pana in rocky 3 a facut multi muschi, de atunci vreau sa ajung ca el, vreau sa stau in sala si pana la 70 de ani ca el., si muschi sunt altceva, ca vreau sa stiu sa ma bat, si am vazut ca si cu muschi te poti bate, de ex. scott adkins in undisputed II si III se bate perfect, nu te ingreuneaza muschi cred eu+ vreau sa arat si bine

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scott Adkins a facut doar kickboxing de mic (14 ani). Daca tu incepi de la 18 cu toate acestea cred ca vei ajunge mai bun ca el.

| robertp1 explică (pentru anonim_4396):

De la 10 ani s-a apucat de judo, la varsta de 14 ani a inceput sa practice tae kwon do, si mai tarziu practica kickboxing, Wushu, MMA si inca unu.

| Spitz10 a răspuns:

laughingacum ti-a venit idea? ca la fiecare sport ce l-ai zis te poti duce de la 13 14 ani, la judo si de la 8

| robertp1 explică (pentru Spitz10):

Nu am o familie instarita sa isi permita sa ma duca la sporturile acestea, la antrenamente, de aceea am zis la 18 ani, adica o sa muncesc in paralel ca sa imi platesc antrenamentele, pana acum am pus muschi pe mine doar din flotari, abdomene, si alte exercitii, si in cateva luni merg la sala.

| XTreme00 a răspuns:

Poti.Normal ca poti.Aloha!