| Ion_Andrei_1977 a întrebat:

Am 10 ani si sunt cam grasut! Am 41 de kg! Ce exercitii imi recomandati pentru a slabi maxim 3 kg pe saptamana? Dau funda la cel mai bun rezultat!

3 răspunsuri:
| megacozonnac a răspuns:

Frate,si eu la varsta ta eram la fel...dar acum am 15 ani si as putea spuna ca arat bine.eu zic sa incepi sa slabesti de pe la vreo 13 jumate-14 ani,deci cel mai bine e sa incepi prin a manca mai sanatos,mai multe fructe si legume si sa bei foarte multa apa. Dupa ce te obisnuiesti cu chestia asta, poti incepe prin a alerga prin parc cat poti tu, apoi te odihnesti. Apoi iar alergi si tot asa, dar sa bei apa dupa ce ai alergat, incearca sa bei mai putina apa inainte de a alerga.

| Ion_Andrei_1977 explică (pentru megacozonnac):

Da...treaba e ca am ASM ( asm = boala in care nu ai voie sa faci prea mult efort ) Ca asa alergam...

| Gabitsa9789 a răspuns:

Esti cam micut ca sa te gandesti de pe acum sa slabesti... dar poti incepe sa alergi sa faci gimnastica macar de 2-3 ori pe saptamana