| andreeadonica a întrebat:

Am 12 ani si o burtica nu de toata lauda. Vreau sa stiu cum pot scapa de vreo 4 - 5 centimetri de pe talie intr-o saptamana si ce exercitii trebuie sa fac pentru a imbunatati aspectul abdomenului. As dori sa-mi spuneti un regim zilnic pe care sa-l respect. Astept sfaturile voastre!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taie-ti-o. Variante sanatoase nu exista (pentru ca ai precizat ca vrei intr-o saptamana). Mai bine du-te inapoi si joaca-te si lasa chestiile de oameni mari.

| andreeadonica explică (pentru anonim_4396):

Atunci intr-o luna si nu cred ca nu exista nici o solutie. Credeam ca macar cineva ma va intelege dar vad ca toti raspund urat

| LoryC a răspuns:

Nu poti intr-un timp atat de scurt.
Dar daca tot vrei sa mai scapi de cateva kg si sa dai jos in talie, trebuie sa mergi la alergat zilnic, sa iti faci un program pentru asta, sa faci multe abdomene (dar nu doar ca sa fie facute) si sa renunti in aceasta perioada la dulciuri, mancaruri grase, prajeli si incearca sa mananci sanatos, multe salate si mancare gatita in casa.

| andreeadonica explică (pentru LoryC):

Multumesc mult! Voi tine cont de sfaturile tale.