| George3313 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi pentru definire? Am pus ceva masa musculara in ultimul timp si as dori sa stiu ce dieta sa tin pentru a scapa de grasimea din zona abdomenului (stiu ca nu pot slabi doar intr-o zona a corpului) ma refer sa tin o dieta cu care sa nu pierd masa musculara, ba chiar sa si pun masa musculara in acelasi timp (am vazut la un YouTuber ca se poate) dar cat sa si scap de grasime.
Astept sfaturile voastre!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Banuiesc ca deja iei proteine si toate cele. Ideea e sa nu exagerezi cu carbohidratii si cu zaharul, daca este posibil incearca sa minimizezi carbohidratii la un minim cu care te poti antrena confortabil, si sa pui stop la dulce,+ la care adaugi cardio cateva ore pe saptamana. Ca si alimente incearca sa te ti de oua si pui daca vrei sa pui masa musculara usor, multe legume si evident fara junk food. Cam asa fac si cei care se pregatesc de un showoff in bodybuilding, reduc grasimea corporala la 9-10% parca. Doar ca este dificil sa te mentii in zona asta, deoarece trebuie sa fi foarte strict cu alimentatia si nu prea e posibil.