| OdeSsSsa a întrebat:

Am 13 ani si 10luni, fac fotbal de la varsta de 9ani si ceva, am fost la o echipa unde nu jucam bine si eram exclus din acele grupuri de la echipa din aceasta cauza..eram rezerva mereu si jucam in ultimele 5 minute.La varsta de aproape 13 ani m-am mutat la o scoala sportiva cu tot cu clubul, acolo in primele 2 luni eram unul dintre cei mai buni(echipa era pe locul 1), dar dupa 3 luni am inceput sa intru in aceea stare ca la clubul anterior(colegii ma iubeau) dar numai ca eu numai puteam sa joc bine nu stiu din ce cauza(parerea mea este ca am ramas cu ceva la cap de la clubul anterior unde eram exclus de colegi si nu jucam, eram mereu suparat).tin sa specific ca antrenorul cand jucam bine spunea ca are incredere in mine si ca pot sa ajung sus(mananc sanatos si fac tot ce trebuie pentru asta).Va rog sa imi spuneti parerea voastra..De ce credeti ca acum numai dau randament deloc?!

Răspuns Câştigător
| andreiliviulup a răspuns:

Pai uite si eu vreau sa ajung undeva cu fotbalul eu sunt portar sunt momente cand nu pot apara aproape nimic dar in alte zile nu iau nici un gol sunt cel mai bun portar din echipe sunt vreo 3 sau 4
SUNT momente cand un jucator intra intr-o stare de depreasie din mai multe lucruri posibil ceva din familie dar poti sa rezolvi asta si iti pot spune cum asa cum ai patit tu asa am patit si eu
Uite cum poti sa joci mai bine:
1.Sa ti minte ca nu doar tu trebuie sa dai un gol
Fotbalul nu este un sport individual este o intreaga echipa
2.La antrenament incerci sa fi cat mai bun si faci tot ce zice antrenorul chiar daca nu mai poti.
3. Tine minte asta de la mine intr-o echipa sunt si certuri sa nu te superi daca colegi se vor mai supara pentru ca nu ai finalizat o faza bine sau daca nu ai dat un GOL si trebuie sa fi increzator
4.Tu daca zici ca nu joci bine nu vei ajunge departe dar daca esti ca si mine poti sa spui ca nu e nimic ca nu am dat un gol sau ca am luat unul trebuie sa continui sa te antrenezi mai bine
EX.: eu am avut o problema cu urechile sau surta cum se mai spune si am inteles cum trebuie sa fac mereu cand cineva vrea sa imi dea urechi dai cu putere in minge sau fug cu viteza spre el asa nu va mai avea cum sa imi faca ceva

Tu trebuie sa fi increzator in tine si sa spui mereu AM RATAT DE DATA ASTA urmatoarea faza este a mea voi inscrie sau voi apara mereu
Voi face orice ca sa pot fi un campion
Daca tu crezi ca poti sa faci ce ti-ai pus in minte vei castiga mereu
Sper ca te-am ajutathappy

| OdeSsSsa explică (pentru andreiliviulup):

Multumesc.Sper sa ma ajute.

| andreiliviulup a răspuns (pentru OdeSsSsa):

Iti urez succeshappy