| GaleataDeChiftele a întrebat:

Am 14 ani fac 15 in Octombrie. Am 70 Kg si 1.84 inaltime.As vrea sa stiu daca pot sa merg la sala sa fac la aparatele de abdomen si piept.Fara haltere sau alte greutati. Poate asta sa ma deformeze.Mentionez ca vreau sa incep cu un abonament de o luna si daca ceva nu merge sa ma opresc apoi. Cateva sfaturi consecinte sau alte lucruri? Dau funda..Multumesc

Răspuns Câştigător
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Poti face cu toate, si cu haltere, gantere, etc. nu ai de ce sa-ti faci griji.
doar nu ai sa mergi la sala doar pentru abdomen si piept. happy

15 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

In primul rand daca mergi daca mergi doar pentru abdomen si piept, STAI ACASA. Odata ce mergi la sala, antrenezi toate grupele, NU 2.
Nu are cu ce sa-ti afecteze negativ halterele sau ganterele.
Cum ti-au spus si ceilalti atata timp cat Mananci cum si ce trebuie, te antrenezi si te odihnesti ca la carte, totul va merge ca uns.

| cristi1505 a răspuns:

Lucreaza fara griji la toate aparatele si cu gantere si haltere.Atata timp cat alimentatia e pusa la punct, odihna si nu vei exagera va fi totul ok.

| hibrid112 a răspuns:

De o data ce respectii o alimentatie buna un antrenament corect si bine executat fiecare exercitiu si odihna poti folosi absolut orice.AI o greutate si o inaltime bine proportionate.Deci daca esti serios o sa cresti frumoshappy. Multa bafta!

| AllyAlly2a a răspuns:

Fa treptat cu toate aparatele. Vei observa singur. daca nu incerci nu castigi.

| georgevali a răspuns:

Poti face cate exerciti vrei ti si o dieta dar nu e recomandat sa faci doar pentru abdomen fa si pentru picioare e cel mai bine ai grija nu te epuioza foarte mult. Funda? astept

| cristi1505 a răspuns (pentru georgevali):

Ce intelegi tu prin dieta? Pentru ce ii trebuie lui dieta?

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru georgevali):

Funda? dooamne, dai un raspuns penibil si mai vrei si funda laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru georgevali):

Esti cam penibil cu funda ta, dupa un sfat superficial

| georgevali a răspuns (pentru cristi1505):

Pai trebuie ma face exerciti ziua si mananca cat 2?

| georgevali a răspuns (pentru aLeXaNdru145):

Ce vrei ma am zis da e corect ce am zis sa nu exagereze mai ales daca este outin grasut ce egresit

| Wehes a răspuns (pentru georgevali):

La 1.84 si 70 kg e aproape bine. El nu are nevoie sa slabeasca, poate sa mai puna vreo 2-4 kg.

| georgevali a răspuns (pentru Wehes):

Ce prsti nu auizi ca vrea sa slabeasca?

| Wehes a răspuns (pentru georgevali):

Esti prost sau te prefaci? Unde vezi tu in intrebarea de mai sus ''Vreau sa. slabesc''. Sau tu crezi ca, cine merge la sala vrea ''sa slabeasca''? Ai gresit categoria.

| Láríìśàá a răspuns:

Poți să te duci la sală și să faci aerobic, e foarte bun și pentru sănătate și o să slăbești mai mult decât la fitness. Baftă :*.

| cristi1505 a răspuns (pentru Láríìśàá):

Pentru ce ii trebuie sa slabeasca? Ii trebuie masa musculara!