| petrescuionut a întrebat:

am 14 ani, fac sport cu ganterele si vreau sa stiu daca fac depe banca la piept cu 25 kg si la maini cu 3 4 kg imi poate opri cresterea? vreau raspunsuri bune si clare nu vreau alte prosti cum fac majoritatea

Răspuns Câştigător
| ribak a răspuns:

Eu faceam flotari de la 12 ani, si la 15 ani m-am dus la sala, nu am avut treaba. Eu te sfatuiesc sa tragi fara frica, si daca vrei sa cresti in masa sa adaugi greutate, dar daca esti mic de statura sa nu pui pra multa de la varsta asta. Bafta!

4 răspunsuri:
| petrescuionut explică:

Multam eu am cam 1.64 66 asa pentru ca tatal meu este cam mare el are 1.90 si ceva deci cine stie cat mna fac si eu

| petrescuionut explică:

Ma frate v-as da la toti funda dar nu merge))

| Dannyofficial a răspuns:

Nu are nici o legatura sunt doar mituri, Arnold schwarzenegger a facut bodybuilding de la 13 ani, si a ajuns la 1.85 nu te ingrijora baga mare si mult succes continuare.

| GarenAP a răspuns:

25 de kg la piept nu e asa de mult... nu cred ca te poate afecta cu nimic. Si la maini e ok. Oricum sa ai grija ca doar tu stii cat poti duce, sa nu te fortezi niciodata ca nu are rost... fa incet si o sa progresezi big grin Bafta!