| Storcl a întrebat:

Am 14 ani si 150 cm.Mama mea are 157cm si tata 161cm dar unchii mei sunt inalti au peste 170cm... Cum as putea creste in inaltime mai repede? Nu vreau raspunsuri gen:fa basket sau inot pentru ca nu imi permit sa fac aceste sporturi...

11 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nu exista vreo pastila sa o iei si gata sa cresti,,, trebuie sa faci ceva ca sa cresti mai inalt, deci nu poti sta in pat si peste noapte sa cresti

| RAY a răspuns:

Genetic vei mosteni inaltimea tatalui acuma daca vreun sport influenteaza cresterea nu stiu, am auzit ca daca manci dimineata influenteaza cresterea

| fuzzer a răspuns:

De fapt chiar asta iti recomand.Sa faci un sport! Poti face si acasa, fa rost de un cos, agata-l undeva la inaltima si sari.
Si trebuie sa apelezi la o alimentatie corecta (sanatoasa).

http://www.crestereinaltime.ro/exercitii-de-crestere-articole.html

Citeste articolul cu atentie, si fa intocmai!

Mult succes!

| Ibrahimovic a răspuns:

Pai ai o inaltime normala. Mai ai destul timp sa ii depaseti pe parintii tai.
Nu te gandi ca daca parintii tai au 157cm respectiv 161cm vei ajunge sa ii depasesti cu 20-30 de cm. Asa este felul tau!
Salut!

| Storcl explică (pentru Ibrahimovic):

Stiu ca nu ii voi depasii foarte mult, mi-as dori sa cresc pana la 170cm...

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Storcl):

Pai cam pe acolo o sa ajungi. Cu siguranta ii vei depasi, dar nu foarte mult.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Daca ai parinti scunzi, nu ai ce sa-i faci..este genetic. Dar nu inteleg. iti trebuie bani sa faci sporturile astea? Nu, iti trebuie o minge si un cos! Cos gasesti la fiecare scoala, minge poti imprumuta sau cumpara cu 40Ron! Cheama-ti si tu prieteni si ar deveni distractiv!
Succeswinking

| Clawd3lw a răspuns:

Poti face inot chiar daca nu mergi la bazin. Du-te undeva in afara orasului pe rau si invata acolo sa inoti. Eu am 16 ani si 1, 80( m-am inaltat 20cm in 2 ani) si in fiecare vara merg zilnic pe Siret (stau la tara si e mai usor pentru mine) am invatat sa inot, si e gratis. Dar sa nu mergi singur pentru ca risti prea mult.

| Anca2999 a răspuns:

Iti zic ce-mi zic si altii pentru ca fac 14 ani ( in oct. ) si aceeasi inaltime o am rolling on the floor. Stai atarnat de bara thinking Desi nu prea cred in asa ceva X_x. Lasa ca e mai frumos si mic si dragut :3

| bobbyjah a răspuns:

Pai sport trebuie sa faci, gimnastica si intinderi, si jogging big grin

| AlexAtanasiu a răspuns:

Udate la radacina... glumeam nu ai cum sa cresti parinti tai fiind mici sa fii mic e in gena ta. si eu am tot 14 ani inpliniti azi si am 162 cm deoarece si parintii mei sunt inalti