| Bustihan_Katalin_1994 a întrebat:

am 14 ani si as vrea sa stiu ce exercitii as putea face pentru piept si brate ( Care se pot face acasa, locuiesc la munte si nu avem sali de culturism ) Am gantere, fac multe exercitii dar vreau sa imi spune cineva care chiar stie ce ar trebui sa fac pentru varsta mea.

6 răspunsuri:
| divergentUriah a răspuns:

Ce sa faci la vârsta ta? Probabil sa inveti pentru Evaluarea Nationala si sa intri la un liceu bun, apoi poti face mușchi si pătrățele (:

| Christiana03 a răspuns (pentru divergentUriah):

Nu vreau sa par nepoliticoasa, dar exista vreo interdictie conform careia adolescentii nu se pot ocupa cu sportul? Scuza-ma, dar chiar ai zis o prostie mare-mare de tot. Serios. Mai ales in aceasta perioada, toti incearca sa faca pe cit de mult sport cu putinta, daca nu ai stiut. Mai informeaza-te happy.

| Bustihan_Katalin_1994 explică (pentru divergentUriah):

Prietene, eu si invat!winking
Si pentru examene nu trebuie sa inveti in clasa a 8 a, ci in fiecare anwinking

| Bustihan_Katalin_1994 explică (pentru Christiana03):

Chiar o sa fac asta laughing Invata sa scrii si dupa iti voi da acordul sa imi dai sfaturiwinking

| cgabudean a răspuns:

Pentru piept triceps... Sunt foarte bune flotarile (20x4 serii) daca ai gantere poti face fluturari/ridicaturi cu gantera. La tricepa poti face cu gantera deasupra capului stand pe o banca cu spatele sprijinit sa nu fortele spatele...

| Cosmin86 a răspuns (pentru cgabudean):

20 de repetari? dar ce faci, aerobic?

MAXIM 8. 6 repetari ar fi si mai bine.

Poti peste, maresti greutatea folosita.