| CrzyBoy a întrebat:

Am 14 ani si întrebarea mea pentru voi e urmatoarea : ce exercitii as putea face acasă(deocamdata nu vreau sa fac sala) pentru a marii masa musculara abdomenul,pectorali,biceps, triceps si spate?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ajuta mult mai mult o friptura.

2 oua = 14 grame de proteina

o friptura de 200 de grame = 40 de grame de proteina

40 > 14.

+ ca el bea doar albusul, deci 2 albusuri = 7 grame de proteine.

SI MAI MARE diferenta de la 7 la 40.

S-a uitat la prea mult rocky... ca un copil mic, care vrea si el muschi.

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Gen cocalar: fara picioare si deltoizi laughing. patratele si buceps mare laughing. iei o bara de tractiuni si faci tractiuni si flotari :/. e plin internetul de mii de programe de facut acasa, dar functia de search e pentru aia cu facultate cred

| Nerd³ a răspuns:

Flotari inverse, abdomene(tot felul), planking, flotari, indreptari. Instructiuni pentru toate gasesti pe net. Recomand sala, m-am apucat la 13 ani si nu regret nimic, dar daca nu poti/vrei, poti face ce ti-am zis eu mai sus.

| Casian_Laurentiu_1992 a răspuns:

Sa faci exact ce iti spun. Si in 2 luni o sa ai si abdomen si triceps si b8ceps si piept. Incepi asa 3 zile pe saptamana nu mai mult nici mai putin. Iti alegi tu. Dimineata te trezesti si iei 2 oua. Storci albusu galbenusu il arunci iei o banana si bei albusu din doua oua facute si manci banana e gretos dar daca vrei sa arati bine trebuie ajuta masa musculara. Foarte mult ca si proteinele. Abdomene bagi asa. Faci 80. Un minut stai. Mai faci 80. Inca un minut stai inca 80 inca un minut stai. Faci asa de 4 ori dar vezi sa fie corecte. Nu te arunci calm sa simti ca te arde burta pana nu mai poti. Faci asta dimineata seara si dupa ameaz. Dupa aia. Faci asa 4 ore pe zi. Piept cu 30 de kg incepi cate 10 faci timp de o ora cu opriri de 2 minute. Dupaiai timp de o ora faci biceps cu 10 kg. La amandoua mainile cu opriri de un minut. Dupa faci triceps timp de o ora tot cu 10 kg cu opriri de 2 min. Sa ai grija la alimentatie. Daca ai grasime pe masa musculara evident de la abdomene nu slabesti. Cand nu faci exerciti. In afara celor 3 zile de exerciti. Ziua cand e cald sau seara cand e cald. Iti iei geaca cea mai groasa pe tine care o ai si fugi in fiecare seara sau zi. Dar fugi 2.3.4 km. In fiecare seara intr.o luna jumate o sa fi uimit. Numa bine. Sper sa primesc fundawinking.

| ToKen a răspuns (pentru Casian_Laurentiu_1992):

Nu inteleg care e treaba cu orele. 4 ore pe zi, ce?
Timp de o ora biceps. Cine face timp de o ora doar biceps? Ma refer la nivelul lui.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Casian_Laurentiu_1992):

Muschii se pun in ani de zile si tu cu cateva oua si banane amarate pui muschi in 2 luni...

Copil mic...

| StormYyyY a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai el nu a zis ca daca bea doua oua se face culturist, dar ajuta masa musculara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru StormYyyY):

Ajuta mult mai mult o friptura.

2 oua = 14 grame de proteina

o friptura de 200 de grame = 40 de grame de proteina

40 > 14.

+ ca el bea doar albusul, deci 2 albusuri = 7 grame de proteine.

SI MAI MARE diferenta de la 7 la 40.

S-a uitat la prea mult rocky... ca un copil mic, care vrea si el muschi.

| WonderCC a răspuns:

Pentru abdomen si pectorali iti recomand acest video.L-am incercat si eu si in 2-3 luni de exercitii cate 2 3 ori pe zi am vazut diferenta
https://www.youtube.com/watch?v=jyQXQbFH3P0
pe langa asta ar trebui sa iti faci o gantera poti incerca cu 2 sticle de 0, 5 l prima data dupa care sa te perfectionezi... si pentru spate si celelalte cauta o bara pe care sa poti face tractiuni pe fata cat si pe spate