| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, 1.75 si 50kg si de 2 zile m-am apucat de inot.Doar ca am o problema.Cursurile de inot le iau la un bazin si cu un antrenor de inot.Precizez ca nu sunt singur, mai sunt cu inca 5 copii de 6-7 ani.Problema e ca inca de la prima lectie instructorul nu mi-a explicat prea multe, decat ca trebuie sa dau din picioare si din maini si sa stau relaxat.Nu m-a invatat cum sa imi tin respiratia, cum sa imi tin picioarele, cum sa misc mainile etc.M-a bagat din prima in apa si m-a pus sa inot si doar imi explica ce trebuie sa fac, nu imi arata si nici nu ma ajuta si ma duceam intr-una la fund sau dadeam din picioare si ramaneam pe loc.In plus, am si o anumita teama de apa, nu pot sta relaxat in apa sunt foarte incordat si de aia ma si duc la fund pentru ca stiu ca nu ma ajuta nimeni, adica instructorul doar sta si se uita, nu ma ajuta deloc...Si dupa aia imi zice ca nu pot sa invat sa inot si ca nu o sa pot niciodata sa inot.Ce credeti, e bine ce face?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E clar ca isi pune stampila de idiot. El pentru asta e acolo - sa te invete sa inoti dar nu stie. Schimba-l.

6 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Poate e unul căruia îi pasă doar de bani (după cum zic cei de mai sus) sau poate asta face parte din procesul de învățare. Instructorul trebuie să-ți arate și să te învețe pas cu pas cum să înoți bine, așteaptă să vezi ce se va întâmpla în viitor. Înotul e simplu, ai să vezi. Poate se ocupa mai mult de copii mai mici...

| Panzer1945 a răspuns:

Schimba instructorul.

| anonim_4396 explică (pentru Panzer1945):

Faza e ca deja am dat banii...

| Panzer1945 a răspuns:

Si? Da i naibii de bani. Iti risti viata sau sanatatea pentru niste hartii?!?

| Greenthrone75 a răspuns:

Sunt niste 'bete' care te vor ajuta enorm.las un link, prima oara o sa ti-se para o gluma proasta, dare e eficient
https://www.google.ro/......ps?/search prima poza

| Chasles a răspuns:

De acord cu Panzer1945, probabil e un antrenor din ala caruia ii pasa doar de bani...