| ioneldan a întrebat:

am 15 ani implinesc 16 in decembrie, am 1.76 m si 55 kg nemancat.
cum sunt pentru varsta mea?
scund,mediu, sau inalt?

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Inaltimea este ok., dar greutatea este foarte mica.La 1,76 normal la baieti este de 64-68kg.

| KodrutZ a răspuns:

Esti nemincat! In alta ordine de idei, eu la vreo 13 ani aveam peste 1, 80, pe la 14 eram pe la 1, 85 si pe la 1, 87 m-am oprit din crescut. Altii care erau cu un cap mai mici ca mine la 13 ani au ajuns sa imi scuipe seminte in cap 3-4 ani mai tirziu, deci stai linistit.

| Alicezzz a răspuns:

:)) esti bine... te vei dezvolta pana la vasrta de 19 ani, asa inca 4 ani de acum vei tot creste si te vei tot schimba;) nu iti face griji ca nu ai de ce!
http://www.romedic.ro/pubertate-la-baieti-0P17077

| andreyy96 a răspuns:

Esti inalt, probabil o sa te mai inalti vreo 5-10 cm

| 93Silviu93 a răspuns:

Esti inalt.plm eu la 20 de ani am 1.85...semeni cu fratemiu si el are 15 ani si e aproape cat mine

| Petrust a răspuns:

Sa stii ca la constitutia corpului eu sunt fix ca tine, sincer.Esti mediu spre inalt, caci inca poti sa mai iai inaltime.