| Andrex a întrebat:

Am 15 ani si 1,90 fac sala dar pe abdomen mi sa depus un strat de grasime si as vrea sa stiu cum sa il elimin pentru a mi se vedea muschii abdominali.Am auzit ca alergatul e foarte bun dar nu sunt sigur si nu stiu cat trebuie sa alerg.

2 răspunsuri:
| AlxDan a răspuns:

Eliminarea grasimii de pe abdomen e cea mai grea parte a definirii. Doar prin alergat nu prea merge, mai trebuie sa faci si ceva abdomene si putin regim, depinde si cat de gros e stratu ala de care zici. practic. fara minim 30 de min de alergat, 3-400 de abdomene pe zi putin regim nu prea o sa iti iasa, poti sa iti iei pentru alergat costum de slabit...te ajuta cat de cat si ala happy
Ideea e ca definitul nu se face local ( doar pe brate sau doar pe abdomen) se face pe tot corpul, iar abdomenul e cam ultimul loc de pe care se elimina grasimea

| Andrex explică (pentru AlxDan):

Ok mersi. ideea e ca eu stratu e subtzirel la 1, 90 cu 75 de kg, eu sunt slab dar vreau neaparat abdomenul.