| adyta007 a întrebat:

Am 14 ani si am 1.80 m inaltime.
Vreau sa ma apuc sa fac sala, gantere, etc.
Exista posibilitatea sa nu mai cresc, pentru ca fac baschet si doresc sa ma inalt pana la 1.90 sau 1.95
Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| koby a răspuns:

Poi esti inaltlaughing eu de la 14 ani pana acum(17) am mai crescut vreo 6 cm aveam p atunci 1. 79 iar acum am 1.85.Si eu joc baschet in echipa liceului si am inceput sa invat baschet din clasa a 5 a si eram cel mai inalt p atuncilaughing. La sala ma duc si acum, de 2 ani si nu iti afecteaza cresterea, doare unele exercitii pe care nici eu nu le fac cum ar fi genoflexiuni cu greutati f mari dar intrebi si tu instructorul.Bafta!

2 răspunsuri:
| ServanaAtoni a răspuns:

Eu am 1. 61 si sunt mai mare decat tine(biologic) straight face
de ce n-am mers la baschet sigh

uite, inteleg ca vrei sa te mai inalti, insa cum te vei simtii cand vei fi mai mare si o sa ai 2 metri? o sa ii vezi pe ceilalti ca pe furnicute si ei pe tine ca pe o ciudatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 2 metri si am 16 ani, asa ca nu e nimic ciudat, sunt jucator profesionist de baschet si prognoza e intre 2. 05 si 2. 10 asa ca poate ma depasesti