| WuDog a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor...in fotbal

Eu pasez, driblez foarte bine dar cand e vorba sa sutez la poarta nu pot da, decat pe langa sau afara... iar cand sunt singur un sut nu ratez...as vrea niste sfaturi gen ce trebuie sa fac si de ce mi se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| wintermee11 a răspuns:

Probabil ca esti inhibat de privirile celor prezenti.iti trebuie mai multa incredere in tine, sa fi mai degajat, mai relaxat.mai mult tupeu pe teren.rezolva cu asta si v.a fi bine.si.ar mai fi ceva.inainte de a suta, scoate privirea din pamant si vezi cam pe unde s.ar afla poarta;-).Fi fara grija, cu putin antrenament vei reusi.Bafta!

6 răspunsuri:
| BoTa_Cristi_1990 a răspuns:

Fi calm in fata portii,cand vrei sa tragi tare ridici privirea din pamant si apesi pe varf, lovesti mingea la mijloc si vei marca fara probleme, ai incredere in teren si vei reusi.

| amoramor a răspuns:

Adica esti un fel de Mario Gomez, in ceea ce priveste ultima parte, care nu da gol decat daca are poarta goala si e la 3m.

Răspuns utilizator avertizat
| CristianoRonaldo10 a răspuns:

Incearca sa te calmezi si apoi suteaza cu latul.Eu asa fac si sutez f bine. Sper ca te-am putut ajuta.

| pedro121 a răspuns:

Cred ca te intimideaza portatarul.eu sunt un portar si ii intimidez ca sa nu imi de gol

| joselu41 a răspuns:

Concentreaza-te mult asupra sutului asa e tot daca este tehnic pana la urma o sa reusesti sa sutezi foarte bine. eu sunt mijlocas central la o echipa de juniori si tot asa nu prea dateam goluri de la distanta dar de cand am inceput sa exersez si sa ma concentrez mai mult acum dau suturi etrordinare. succes!