| anonim_4396 a întrebat:

am venit cu o intrebare legata de fotbal. Mai mereu cand primesc mingea la picior bag capul in pamant si nu prea mai sunt foarte atent pe teren si asta este foarte rau, deseori cand primesc mingea la picior reactia mea este sa ma uit la ea cand sutez, driblez, pasez etc, ma poate ajuta cineva in legatura cu asta, un sfat sau ceva, cel mai bun raspuns primeste funda. Multumesc frumos. Fara glume.

Răspuns Câştigător
| Mihαi a răspuns:

Ridica privirea din pamant, gandeste-te ca ai mingea la picior. Evita sa te uiti la ea. Incearca sa te plimbi cu mingea la picior fara a te uita la ea.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Corect ce spune mugur, apuca-te de baschet sau de volei, asa esti nevoit sa te uiti in sus, sau incotro alergi cu mingea!

| AiMZeR a răspuns:

Si unde vrei sa fii atent daca nu la minge? Mai dai un ochi si la coechipieri.

| MugurITALIEANU a răspuns:

Apucate de baschet

| Florex a răspuns:

Salut! E important sa te uiți la minge atunci când șutezi si driblezi, doar atat, in rest trebuie sa ai încredere in tine si totul vine de la sine