| florinrazvan a întrebat:

am 17 ani 1.76 inaltime si 74 kg sunt solid este in regula daca merg la sala si trag la piept abdomen si brate? imi opreste din crestere? o sa am brobleme cu spatele? sau sa fac fitnes?

Răspuns Câştigător
| JokerV a răspuns:

La varsta pe care o ai nu o sa fie nici o problema, nu ai de ce sa iti faci grijii, continua ca nu o sa se intample nimic, probleme o sa ai daca te apuci sa ridici din prima greutati mari adica sa te fortezi, recomandat daca esti la inceput ar fi sa nu incerci sa ridici greutati mari ca te poti accidenta inrest nimic alt ceva...succes

6 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Zau? nu-i nico problema? da nu-i pentru alea 3 dar daca bagi gat, spate sau umar(mai putin) e posibil sa risti sa-ti stopezi cresterea.1.76 e destul de normala inaltimea dar gandeste-te ai arata mult mai bine inalt si cu muschii asa ca mai creste nitel sa ajungi la 1.80 cel mult.Iti recomand un sport cum ar fi inotu.

| JokerV a răspuns (pentru klau95):

Frate.la 17 ani ai lui nu cred ca o sa mai creasca el prea mult...

| klau95 a răspuns (pentru JokerV):

E posibil. depinde daca continua sa manance multe alimente bogate in proteine, si i-a vitamine, calciu, minerale, etc. e posibil sau daca face sport mult..pana la 21 ani stiu eu ca se opreste.

| florinrazvan explică (pentru klau95):

Salut in legatura cu inaltimea nu cred ca o sa mai cresc mama are 1.72 iar tata 1.75 nu cred ca o sa mai cresc, sa fac in an de inaot dupa care sama apuc de sala?

| mariuseu12 a răspuns:

La 17 ani cred ca e bine sa te apuci de sala pentru a vedea rezultatele [parerea mea]