| mpc98 a întrebat:

Am 22 de ani și vreau sa practic un sport de auto apărare kickbox sau altele comune, care ar fi acelea și de ce, dau fundă. (Am probleme cu"bombardierii cartierului")

Răspuns Câştigător
| Alive99 a răspuns:

Salut,eu recomand box. Spre deosebire de kickbox te invata extrem de multa tehnica si autoaparare(ma refer la garda).
Spre deosebire de kickbox, tehnica este incomparabila.Te invata sa ramai calm, sa detii controlul situatie si pe deasupra, un pumn bine plasat, da somn? Recomand BOX

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alive99):

Problema e ca in box nu inveti multe blocaje, daca adversarul iti infige cateva lovituri de picior, in box nu inveti sa le blochezi (ca sunt interzise), dar in viata reala nimic nu e interzis.

| Alive99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Este adevarat, dar pana sa ajunga el sa dea cu piciorul, ai 70% sanse sa-i dai somn,si chiar daca da cu piciorul ai stabilitate prin antrenament. Oricum, este doar opinia mea, daca ai altele mai bune, sa aleaga de la tine, mie mi se pare ok.

| mpc98 explică (pentru Alive99):

Mulțumesc!

| Alive99 a răspuns (pentru mpc98):

Cu placere. sper ca te-am ajutat, cat de cat

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu iti recomand krav maga sau karate traditional, sunt special pentru lupta "fara reguli".

Daca nu ai asa ceva, fa MMA.

| CatalinB11 a răspuns:

Kickbox este un sport foarte util. Te invata cum sa iti folosesti atat mainile cat si picioarele.