| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si vreau sa ma apuc de un sport de auto aparare...cam prea multi tupeisti in ziua de azi pe stazi si vreau sa fiu pregatit pentru ce va urma
app
sa se gaseasca sala galati pentru acel sport
fundabig grin

Răspuns Câştigător
| isis5001 a răspuns:

Eu practic AIKIDO, este f bun pentru autoaparare, chiar pe asta se bazeaza, sigur se gaseste si in Galati, este peste tot in tara raspandit si este fff eficient. Ia-ti la tine mereu un spray paralizant, costa vreo 15-20 lei ( se ia de la magazinele de arme de catre persoane de peste 18 ani, ii poti ruga pe parinti).

1 răspuns:
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Eu iti recomand karate
am avut o prietena care a practicat 3 ani
te invata mai ales autoaparare(cu mainile libere) dar si autocontrol
daca stii karate te vei putea apara usor fara arme sau alte lucruri
prietena mea deja la batut pe 'batausu cartierului' pentru ca s-a luat de ea si e O FATA deci karatele e un sport potrivit