| MisterFive a întrebat:

Am acasa 2 gantere de 5kg
Miati putea da niste exercitii pe care sa le fac cu ganterele?
Dau Funda
P.S.Am 13 ani

Răspuns Câştigător
| deathy a răspuns:

Http://www.culturism-fitness.go.ro/
Iti alegi de aici dar ai grija sa nu faci exercitii in care trebuie sa ridici mana deasupra capului sau sa pui ganterele pe umeri...

4 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Sfat pentru ca ai 13 ani: nu iti recomand folosirea lor daca esti mic, opresc cresterea
Gen exercitii:
Genuflexiuni pe un picior cu gantere (sau pe ambele picioare)
Fandari cu gantere in maini
Flexii alternative cu gantere (din picioare sau stand pe banca)
Flexii Hammer cu gantere
Ramat pe un brat cu gantera
Indreptari cu gantere

Ridicari laterale cu gantere
Impins de la ceafa cu gantere
Extensia unui brat deasupra capului cu gantera
Extensia posterioara a bratului cu gantera
Impins de la piept cu gantere pe plan orizontal/inclinat
Fluturari laterale cu gantere

| alexionut98 a răspuns (pentru Gunoi):

Salut eu am 14 ani si practic aceste exercitii de la 13 ani cu siguranta nu patesti nimic executa exercitiile date de tears2sorrow si o sati dezvolti mult bratele asa am facut si eu si crede-ma in 4 luni diferentawinking

| sniper2998 a răspuns:

Alimentatia e destul de importanta... 4-5 mese pe zi si proteine multe... program de atrenament gasesti usor pe culturism.ro,
Nu patesti nimic! Ba chiar o sa te inalti repede

| ToxicTpu a răspuns:

Depinde la ce vrei sa lucrezi. biceps triceps etc. intra pe google si scrie exercitii gantere... funda?