| StoienicăSorin a întrebat:

am aproape 14 ani 1, 73m înălțime si 58 kg si as dori sa fac mușchi in tot corpul mai ales la picioare si antebraț, Dar in principiu in tot corpul. As dori sa îmi faceți un program de luni pana duminica cu: Abdomene flotări, ridicări pe vârfuri, genoflexiuni si gantere. P.s. In caz ca nu ați înțeles ce am vrut sa zic prin program va voi da un exemplu: luni 3 serii de flotări a câte 10 repetării așa as vrea sa arate programul

1 răspuns:
| Madalin01 a răspuns:

Salut, ca incepator nu ai nevoie de un program complex de luni pana duminica. Trebuie sa iti lucrezi tot corpul, de 3 ori pe saptamana macar, sau de mai multe ori depinde cat de repede te recuperezi, iar toate exercitiile ar trebuie sa fie 15x3. Succes!