| Alexandru779 a întrebat:

am cumparat un mass gainer de la aptonia 1, 5kg de vanilie din decathlon.
Imi puteti spune cate ceva despre acest produs daca este bun pentru incepatori sau daca nu este. si in ce fel trebuie administrat avand in vedere ca nu am primit cupa la el.
P.S. sunt incepator fac sala de o luna.

1 răspuns:
| Ciupercovici a răspuns:

Buna Alex!
Iti fac un rezumat mic, exista 3 tipuri somatice(Ectomorf- slab, Mezomorf - Mediu, Endomorf - mare)daca esti slab ai nevoie de o proteina care sa aiba mai multi carbohidrati, daca esti Mediu ai nevoie de o proteina care sa aiba mai multe proteine iar daca esti mare nu ai nevoie de o proteina.
Iti recoman sa iei un shake cu o cupa inainte de antrenament si una dupa antrenament, inainte de antrenament pentru ca are anumite valori energetince ce te ajuta efectuarea unui antrenament mai bun si la sfarsitul antrenamentului pentru a putea asimila imediat proteina sa ii dai papica muschiului si da proteina este foarte buna!
O zi Frumoasa!