| Robitzuu20 a întrebat:

am decis sa fac un ciclu de steroizi ușor, Tbol 40/50mg + test enantat 500mg/sapt timp de 10 sapt. Ar trebui sa folosesc un inhibator de aromatoză (Aromasin/Arimidex) sau un blocaj de estrogen (Tamoxifen) in perioada ciclului?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani nu recomand steroizi si nici sala, pentru ca-ti inhiba cresterea si te deformeza, producandu-ti mai mult rau decat bine.
In plus, oragnele sexuale se atrofiaza!
Nu, chiar nu glumesc cu asa ceva.

| aXy99 a răspuns:

Antiestrogeni, da, cu siguranta. De asemenea, protectie hepatica. Nu cred ca e nevoie si de inhibatori de aromatoza.

| Robitzuu20 explică (pentru aXy99):

Pot sa le iau pe amândouă deodată? Testosteronul se poate converti in estrogen

| aXy99 a răspuns (pentru Robitzuu20):

Nu ca se poate, se converteste cu siguranta.
Intereseaza-te si tu pe unele forumuri frecventate de oameni cu experienta, citeste despre post-ciclu, eu nu iti pot vorbi din propria experienta si nu vreau sa iti dau informatii eronate. De regula ce spui tu se ia la post ciclu, nu in timpul ciclului.