| vlady434 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi alimentare si sportive in legatura cu muschii abdominali. Stiu ca, daca vreau sa pierd ceva din procentul de grasime corporala, nu pot sa pierd doar de pe o zona, trebuie sa pierd de peste tot. Am un "strat" nu foarte gros, in partea de jos a abdomenului (cred ca majoritatea au acolo), si vreau sa stiu cum pot scapa de el. Si inca ceva, cum au reusit sportivii precum Lazar Angelov, sa aiba niste "pachete" asa umflate? Adica, voi credeti ca el a facut pur si simplu abdomene? ca eu nu.
P.S.: Astept raspunsuri serioase si doar de la cei care se pricep.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand abdomenele sunt mit,unul pentru a arde grasimi ai nevoie de multe grade,grade care se fac daca alergi la intesitate,abia atunci organismul arde grasimile mai rapid decat o face in mod normal,in plus abdomenele distrug coloana,gandeste ca coloana aia e un os daca tu tot sus,jos o data se rupe si ramai paralizat sau cu dureri mari,eu recomand flotari,ridicari la bara,ridicari cu gantere,nu trebuie sa mergi la sala,corpul tau are nevoie de sport care il poti face oriunde vrei tu,oricand vrei tu, iar ca regim multe proteine suna ciudat dar proteinele ard mai repede si nu te simti infometat asa rapid,manca de toate nu uita de carbohidtrati aia sunt energia care o consumi,proteinele sunt mancarea muschilor fara proteine nu poti creste,oua fierte multe de casa, carne de peste,porc etc carnea e esentiala organismului uman ca si fructele,nu uita sa manci multe fructe,legume
acei sportivi cred nu stiu tiau bagat steroizi in ei, astia au rolu de a recupera organismul mai rapid sunt bune dar nu o perioada lunga de timp,iar pentru a forma abdomenul ai nevoie de multi ani de sport intens, nu o fa pentru fete, sa fi cool, fa pentru sanatatea ta, dimineata alergi 30 de minute
dupa masa tragi la bara, flotari, gantere, vrei un program de cultirism, cardio? si eu l-am urmat e fb

| vlady434 explică (pentru RAY):

Eu am un program daca pot sa-l numesc asa, pe care il fac 4-5 zile pe saptamana. In fiecare zi, dupa ce ajuns de la scoala, fac 10 serii(1 serie= 10-15 repetari) de flotari cu bratele departate, 8 serii de genuflexiuni (1 serie=20-25), si 6 serii de flotari pentru triceps(1 serie 15-20 repetari). Din cele 5 zile, in 3 zile pe langa antrenamenul obisnuit fac si abdomene. Si tractiuni fac cam o data, de doua ori pe saptamana.Am fost si la sala asta-vara, dar acum fiind cu scoala, n-am timp nici sa mananc... Da-mi programul acela de culturism si cardio de care ai zis.