| alexionut98 a întrebat:

am o haltera 13 kg, o bara de tractiuni la care am atasate 2 corzi elasitce ziceti-mi va rog niste exercitii pentru imi mari pieptu macar in 7 luni +cat sa las pauza de zile si sa stiu daca laptele imi intareste muschii vreau raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Laptele are doar 3.5 % protenie, ca sa-ti intaresti muschii ai nevoie de 2 grame / kg-corp zilnic, pentru asta ai nevoie de : carne, branza, oua. Cauta pe net procentul lor in proteine, alea 3 il au cel mai mare.

| alexionut98 explică (pentru Cosmin86):

Si cate zie las pauza? adica am facut alaltaieri si am o febra de numi pot intinde mana are cv daca mai aman o zi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexionut98):

O zi? Un muschi are nevoie de 48 de ore sa se refaca daca e grupa mica sau 72 de ore daca e grupa mare, oamenii care isi lucreaza tot corpul au cele mai bune rezultate lucrand o grupa / saptamana, apoi 6 zile pauza pentru grupa respectiva.

Muschii cresc in zilele de odihna, nu cand ii lucrezi. Astepti sa treaca febra 100 % pana te reapuci.

Apropo, eu cand am zis alea am zis pentru un antrenament corect ( intens si scurt ), pentru antrenamente slabe poti lua si pauze mai mici

| alexionut98 explică (pentru Cosmin86):

Multumesc mult de ajutor ai funda

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexionut98):

Mai vezi pe :

www.culturism.ro
www.topculturism.ro
www.getfit.ro

informatii despre alimentatie, odihna, antrenament, suplimente

5 răspunsuri:
| IonutRonaldo7 a răspuns:

Mai bine dai 50 de lei pe luna si te duci la o sala de fitnes