| cipriboy1999 a întrebat:

Am o intrebare.
Prin ce exercitii imi pot forma mai mult si mai muschi bratului?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Bratul este format din umar, biceps, triceps si antebrat.
Depinde ce parte vrei.

Pentru biceps faci flexii cu gantera si cu bara.

Pentru triceps faci extensii la scripete si extensii cu bara z sau extensii din aplecat.

Pentru antebrat faci flexii a palmelor cu bara.

Pentru umeri faci ramat cu bara, impins cu haltera si impins cu gantera.

P.S:eu cu aceste exercitii am descoperit ca pot creste mai bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristi1505):

Mai incearca sa adaugi :

- biceps : tractiuni cu priza ingusta, tip supinatie si pronatie
- triceps : flotari la paralele
- antebrat : flexii cu bara olimpica ( o pui pe pamant, pui discuri doar intr-o parte si faci flexii din partea aia cu un singur brat ), marele avantaj este ca ai priza larga si intra foarte bine antebratul

| cristi1505 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai mare dreptate si apreciez ca ai adaugat in locul meu.Sincer eu am vazut cu ce exercitii am crescut eu bine.Mersi pentru faza cu tractiunile cu priza ingusta.Am uitat sa le mentionez.Chiar sunt foarte bune pentru biceps!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Exercitii de baza : tractiuni, impins cu haltera priza ingusta, flotari la paralele, flexii cu haltera din picioare, flexii ciocan cu gantere, flexii inverse.

Combinate si cu un exercitiu de izolare de incheiere ( de preferat la scripeti sau aparate )