| Pandele_Cristian_1997 a întrebat:

Am si eu o nelamurirewinking. Am 16 ani si 1.74 inaltime. Acum 4 luni m-am apucat de sala. Timp de 3 luni am mers la sala. Dar de 1 luna fac numai flotarii si tractiunii la bara deoarece sunt eficiente si lucreaza aproape toti muschii.

Nu am mai crescut in inaltime de 6 LUNI!
Dar de 1 luna de cand fac 300 Tractiuni pe zi am crescut 3 CM!
E posibil daca fac 300 tractiuni pe zi sa contiunu sa cresc?
Adica nu stiu daca este de la tractiuni sau de la sine. Timp de 6 luni n-am crescut 1mm si acum de cand m-am apucat intr-o luna 3 CM

Vreau un raspuns cat mai bun dau funda big grinbig grin. Sa fie de la tractiunii sau nu? Sunt mic la 16 ani si 2 luni 1.74?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru ca ai spus o tampenie care n-are nicio baza stiintifica

http://www.getfit.ro/sanatate/anatomie-fiziologie/crestere-in-inaltime.html

Inaltimea e determinata genetic, toate asa numitele "exercitii pentru cresterea in inaltime" sunt o mare ABERATIE. Si vorbesc din experienta a zeci de oameni pe care i-am urmarit.

4 răspunsuri:
| Fulbaster a răspuns:

Daca stai pur si simplu agatat de bara cateva minute vei creste oricum, deci nu este nevoie sa faci tractiuni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fulbaster):

Serios? cresti daca stai atarnat?

esti doar un COPIL MIC, nu?

| Fulbaster a răspuns (pentru Cosmin86):

De unde ai stiut laughing?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fulbaster):

Pentru ca ai spus o tampenie care n-are nicio baza stiintifica

http://www.getfit.ro/sanatate/anatomie-fiziologie/crestere-in-inaltime.html

Inaltimea e determinata genetic, toate asa numitele "exercitii pentru cresterea in inaltime" sunt o mare ABERATIE. Si vorbesc din experienta a zeci de oameni pe care i-am urmarit.

| MarryBlake a răspuns:

Nu este nimic strasnic, nimeni nu are un anumit orar al cresterii.Fiecare creste diferit si nuare legatura cu tractiunile.Nu prea am inteles, esti prea mic pentru aceasta inaltime?