| Lexmyyy a întrebat:

am si eu o problema in ultimu timp nu stiu cum si de ce da pur si simplu nu mai am deloc energie. ce pot sa fac? plz spuneti-mi dau funda.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. dormi mai mult
2. consuma mai multi carbohidrati
3. ia niste suplimente ( energizante, vitamine, minerale, etc. )
4. fa un sport sa pui sangele in miscare
5. redu consumul de alcool, fructe, zahar
6. incearca si o cafea

3 răspunsuri:
| RobySz98 a răspuns:

Ei bine...asa sunt si eu! dar stiu care e problema! trebuie sa iei niste vitamine, si sa vezi sa nu ai ca mine lipsa de calciu si magneziu.nu stiu sigur daca ai lispsa de calciu, dar de magneziu cred ca ai daca nu ai energie si esti obosit.deci:ia niste vitamine, si sa iei si magneziu si sa mergi sa vezi daca ai lipsa de calciu.si daca ai lipsa de calciu ia osteocare si consuma multe lactate!
P.S.:chiar daca nu ai lipsa de calciu consuma lactate SI MANANCA FRUCTE!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobySz98):

Fructe? vrei sa spui sa reduca consumul de fructe laughing

| Constantin_Dumitrache_1998 a răspuns:

Fa ce iti place cel mai mult si bea energizante si iti trece plictiseala!