| alexionut45 a întrebat:

antrenamentul meu este de 3 zile pe saptamana..in zilele cu antrenament mananc carbohidrati si proteine multe iar in zilele libere fac cardio si mananc legume.Prin aceasta alimentatie pot pune masa musculara dar si sa sculptez abdomenul, adica sa inlaturez stratul adipos de pe el?

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
In primul rand carbohidrati trebuie sa ai mare grija sa fie carbohidrati buni, adica nu porcarii gen o groaza de paine, produse de patiserie sau dulciuri. Iar in zilele in care nu faci antrenament mananca si fructe si legume. Si un mod mai bun de a sculpta muschii, spun eu, este sa combini exercitiile cardio cu cele de forta sau macar sa le faci in aceeasi zi.
Succes!

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Muschii se fac in zilele de pauza, deci trebuie sa mananci proteine si carbohidrati si in zilele de pauza.

| TG68 a răspuns:

Daca esti endomorph i-ate de masa si dupa sculptezi, daca esti ecto sau mezo fa contrariul.