| erabianleonard a întrebat:

as dori sa-mi spuneti daca de la flotari ma pot forma bine si sa fac incontinu adica nu fara oprire sa nu ma opresc din acest antrenament timp de 1 luna se vad diferente?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Salut, doar de la flotari nu prea sincer. Se lucreaza piept ( 80 % ) si triceps+deltoid anterior ( 20 % ), si doar dintr-un singur unghi, daca esti incepator si nu esti obisnuit cu efortul o sa se vada mici diferente, altfel nu prea.

Daca vrei pectorali du-te la sala si fa un antrenament ca lumea, daca nu te poti duce la sala fa flotari cu greutate si fa rost si de niste gantere sa faci fluturari pentru piept ( sa lucrezi macar din 2 unghiuri ), si o zi da si apoi 1-2 zile nu, muschii se dezvolta in perioada de odihna.

Dar o luna e prea putin, doar daca esti incepator o sa se vada ceva, altfel dupa 2-3 luni de antrenamente intense, cu greutati.

| erabianleonard explică (pentru Cosmin86):

Fac cam de 2 luni

| erabianleonard explică (pentru Cosmin86):

Fac mai multe stiluri de flotari. flotari normale flotari diamant flotari intr-un picior flotari cu o mana cate 50 toate in serii a cate 15 apoi fac si abdomene 100 a cate 20 in serii genoflexiuni 50 a cate 15 in serii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru erabianleonard):

Sper ca nu faci zilnic happy

| mayweather01 a răspuns:

Daca faci constant normal ca se vad, fai mai multe serii pe seara cat mai multebig grin

| V1p3rViruSsatuL a răspuns:

Lol depinde man adica daca faci ca nemancatul (6 ore+ pe zi) se vad repede...sau daca faci normal(4-5 zi) se vad minim intr-o luna. fundita?^^

| Cosmin86 a răspuns (pentru V1p3rViruSsatuL):

Parca ai fi un copil mic, daca faci 6 ore+ pe zi se duce dracu productia hormonului de crestere si te si supra-antrenezi => se vad la pastele cailor.

mai documenteaza-te, un antrenament pentru masa musculara nu trebuie sa depaseasca o ora, si asta cu mai multe exercitii si 2 grupe.