| SoP222 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de tenis de camp si am cateva intrebari :
1. Varsta, am 14 ani, este o varsta putin cam mare pentru a incepe tenisul?
2. Am citit ca e un sport destul de scump, cam cat costa un echipament, rachete, antrenor? Cam cat ar trebui sa platesc intr-un an?
3. Cum ma pot inscrie la un turneu?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Deja este tarziu pentru a te apuca de acest sport pentru performanta.

| AndreeAndreea1973 a răspuns:

Nu este prea tarziu, crede-ma! daca iti place poti sa incepi si la 50 de ani! si eu am inceput la 13 ani si nimeni nu mi-a reprosat ceva ca as fi inceput prea tarziu! pana la urma e viata ta! :*