| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.As vrea sa stiu un fel de dieta pe care sa o folosesc pentru a pune masa musculara...Si am si un pic de burtica,adica nu e burtica, acolo in josul burtii un pic de sunculita..cum as putea sa o dau jos?
"Dieta" as vrea sa sune cam asa:
Luni: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Marti: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Miercuri: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Joi: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Vineri: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Sambata: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Duminica: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Daca s-ar putea sa nu fie nici foarte scumpa...

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu-ti face nimeni pe gratis ce vrei tu.

platesti un nutritionist si o sa-ti faca.

Copil mic, vrea el pe gratis totul pe tava!

Apuca-te de sah

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Pai daca esti slab de unde masa musculara? Cu sport faci muschi, nu cu diete. Baga alimente bogate in proteine, baga sala, baga alergare ca ajuta mult la burta. Smecheria e sportul. Ouale contin proteine, carnea. E plin netul de sugestii. Cauta.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

"Muschii" se fac prin dieta + sport. Ce atata lume cu "alimente bogate in proteine" 1.5 pana la 2g pe kg corp, excesul de proteina se elimina. Sincer pentru masa musculara ar trebui sa fie 60% carbohidrati 30% proteine 10%grasimi.
Nu mancati carne ca spartii in speranta ca o sa aveti rezultate mai bune, irositi carnea si nu va alegeti cu nimic bun.
Smecheria nu e sportul prietene, smecheria este dieta + sportul amandoua sunt egale si au un impact major asupra felului in care arati.
Inevitabil cand pui masa musculara, o sa ai si putina grasimea, asa ca obisnuieste-te Stefan.