| alexionut45 a întrebat:

bicicletele bmx sunt bune pe drumuri lungi cum ar fi pana la munte adica sunt rezistente si au viteza mare sau sunt bune doar pentru diverse scheme?

6 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Mai bine ai folosi un bike normal sau un mountain-bike.
BMX-ul în special e pentru diverse scheme, prinde destulă viteză, dar nu e conceput pentru rute lungi.

| kzd a răspuns:

BMX este mai mult pentru scheme nu poti sa mergi cu ele prea mult, adica nu stai cum trebuie, dar daca nu te deranjeaza merge " o tura" mai lunga.

| 7QA3 a răspuns:

Poti sa mergi cat de mult vrei cu ele. dar diferenta dintre un bmx si un mountain bike stii ce o face? Comfortul! BMX-urile sunt numai pentru scheme, in princpiu, pentru ca trebuie sa stai in picioare si iti fortezi constant muschii de la picioare, abdomen si maini. Mountain bike-ul e destinat drumurilor de munte si antreneaza alternativ si succesiv muschii! Sper ca te-am lamurit. Succes!

| pavel18 a răspuns:

Nu prea sunt bune la drumuri lungi acum depinde si de tine cum stai la capitolu rezistenta dar la drum lung ar trebui sa ai un montain bike happy mi se pare ce-a mai ok sau ceva cu susensie pe spate daca ai damburi gropi etc.

| NoName23 a răspuns:

Bmx-ul este o bicicleta de oras, pentru. scheme, etc. Daca vrei sa te duci pe drumuri neasfaltate ti-ar trebui o bicicleta de tip mountain bike.

| Cocun a răspuns:

Am EU mountain bike daca vrei suna la. 0760940429