| alexionut45 a întrebat:

cand joc fotbal stau portar si nu stiu de ce nu pot plonja adica vreau sa ma arunc dar nu pot.Cum pot face asta?

6 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Cum adica nu poti? Ce esti intepenit? straight face
Depinde si pe ce suprafata joci. Daca joci pe iarba nu are de ce sa iti fie frica...

| vinusipaharu a răspuns:

Sari in par, fara frica, ai sa reusesti!

| Fikki a răspuns:

Poate pur si simplu iti e frica. Eu iti dau un sfat : mai bine nu te arunca asa... ca s-ar putea sa patesti ceva. Si eu am fost portar si am aparat foarte bine si fara sa ma arunc happy

| PhoenixShadow a răspuns:

1.In niciun caz nu plonja pe ciment.
2. Daca joci pe iarba sau sintetic repetati in minte ca nu patesti nimic daca cazi fiindca iarba e moale si iti atenueaza caderea.

| crazyfox112 a răspuns:

Incearca intai pe saltele sau pe pat ca este mai sigur si dupa te motivezi si tu un pic si incerci... putin cate putin

| vasilicax a răspuns:

Problema este la tine ca iti este frica...incearca la inceput pe saltele, si dupa pe iarba dar simulat...si dupa sa incerci sa aperi, poate nu ai talent sa fi portar, pe beton, sau altundeva unde este tare nu incerca