| Alexw0w a întrebat:

Ce as putea face sa fiu bine-definit? In afara de mers la sala. am 15 ani, 53 kg si inaltime 1.68. Astept cat mai multe raspunsuri. Dau funda dupa cel putin 8 raspunsuri. happy

6 răspunsuri:
| alinutzu_6299 a răspuns:

Trebuie sa bagi ceva sala sa ai ce defini cand zici definit zici niste muschi bine tonifiati dar daca nu ai muschi nu ai ce tonifia deci prima data masa musculara si dupa tonifiere
Eu fac sala de 5 luni si pana acu nu am bagat exerciti pentru definire doar masa musculara si asa o sa bag 1 an de acu in colo poate chiar mai mult

| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ai ce defini.

Deocamdata esti foarte slab, du-te 2-3 ani la sala sa pui masa musculara si apoi incepi sa definesti

| Alexw0w explică (pentru Cosmin86):

Greutatea in comparatie cu inaltimea este ideala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexw0w):

Nu exista.

Poti sa ai 1.80 si 90 kg, si sa nu ai PIC de grasime.

Conteaza doar procentul de grasime si de masa musculara, chestia cu inaltime/greutate e o mare aberatie ( poti sa ai kg de grasime sau kg de muschi, la aceeasi greutate )

| andreiiiukuuu a răspuns:

Alearga sari coarda urci scari cobori si tot asa pana te definesti!

| Corciu_Nicolae_1988 a răspuns:

Bine definti? ai putea sa fii mai explicit?