| mihai4000 a întrebat:

ce contin batoanele proteice carbohidranti sau proteine ca daca contine carbohidranti se ia inainte de antrenament si daca contin proteine se iau dupa

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Batoanele astea "proteice" in majoritatea cazurilor sunt combinatii de proteine si carbohidrati.
Se poate lua oricand. Si inainte de antrenament si dupa. si in orice moment al zilei.
Carbohidrati = benzina, Proteine = caramizi. Sper sa intelegi. laughing

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cuvantul "carbohidranti" nu exista in dictionar.

esti analfabet?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai daca batoanele contine...ca e sub 50 rolling on the floor)) si batoanele se ia. ca e sub 50 rolling on the floor

| florynmondialul a răspuns:

In general nu exista baton DOAR din proteine sau din carbo! poti sa iei in ce perioada a zilei doresti dar ca sa se vada ceva trebuie sa mananci vreo 10 pe zi!

| Goldenboy97 a răspuns (pentru florynmondialul):

Sunt prea multe 10 laughing Un baton are in jur de 250 kcal. 10 batoane ar insemna 2500 kcal numai din batoane + alimentatia = ingrasare curata.

| florynmondialul a răspuns (pentru Goldenboy97):

Ziceam si eu asa rolling on the floor! oricum trebuie sa manance multe ca sa se vada ceva!

| RobertSteaua02 a răspuns:

Ele contin proteine, cred!