| mihai4000 a întrebat:

cand trebuie mancate batoanele proteice inainte de antrenament sau dupa eu stiam ca dupa antrenament deoarece acestea contin proteine si de obicei dupa sala trebuie sa mananci(in special proteine) si cu cat timp?,

13 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Dupa sala trebuie sa mananci proteine + carbohidrati. Carbohidratii iti dau energie, proteinele construiesc ce s-a distrus in urma antrenamentului.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Goldenboy97):

Sau doar proteina. muschii iau cat au nevoie si ce e peste, daca nu gaseste carbo, va folosi proteina ca energie. orrrriiii iei whey + 2 banane si esti cel mai smecher rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Eu prefer whey+2 banane, care e faza? big grin

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu eram sarcastic. si eu fac la fel o.o

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ok laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Sau mere, pere, piersici, pepene, cirese rolling on the floor. ca e de sezon. la ce sala fac eu smug. picioare, brat drept si abdomen zilnic in ciclu cu superset laughing.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru JohnnyBi):

E destul de scumpa proteina ca sa o ard pentru energie. big grin

| JohnnyBi a răspuns (pentru Goldenboy97):

Baba sufera la frumusete rolling on the floor)

| mihai4000 explică (pentru Goldenboy97):

Tot nu mi-am primit raspunsul

| Goldenboy97 a răspuns (pentru mihai4000):

Imediat dupa antrenament bagi un baton. Si daca iti permiti, poti sa mananci si unul inainte cu 2 ore de antrenament.
Nu stiu de ce va complicati cu batoane. Eu "merg" pe pui si orez si este perfect. happy

| Goldenboy97 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Cam asa ceva. :v

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Oricand, mereu e nevoie de proteina

| Jully_Coafor_1989 a răspuns:

Inainte pentru ca elee iti dau energie