| erabianleonard a întrebat:

Ce e mai tare, FreeRunning sau Parkour, si de ce?

7 răspunsuri:
| ɔɐıɔ a răspuns:

Freerun e pentru a face spectacole, iar Parkour inseamna a ajunge dintr-un punct A intr-un punct B in cel mai scurt timp

| erabianleonard explică (pentru ɔɐıɔ):

Mi-se pare cam greu 3run, stiu cateva miscari din parkour, mai intai sa fac parkour un timp si dupa sa incep 3run sa-mi fie mai usor ce zici?

| Ibrahimovic a răspuns:

Free Running dar si parkour e fain!

| SerafimHD a răspuns:

Free run! parkour e prea periculos

| erabianleonard explică (pentru SerafimHD):

Mi-se pare greu free run.

| Modafen a răspuns:

In primul rand eu le-am facut pe amandoua.Pentru a invata miscarile de Freerun iti trebuie o sala ca sa nu te accidentezi si dupa poti sa le incerci si afara(pe nisip, iarba, etc.)
Parkour-ul mi-a placut mai mult fiindca iti trebuia mult mai multa forta, vointa si rabdare ca sa iti reuseasca un anumit traseu.Incearca sa te antrenezi la saritura in lungime cat mai mult si sa faci multe tractiuni pentru a invata sa faci MuscleUp.

| pandurii a răspuns:

Free runningul este pentru a face scheme spectaculoase iar parkour e sa nu faci scheme, ba din contra sa mergi bine repede sa faci circuite periculoase, da nu scheme.