| Maxim96 a întrebat:

Ce exercitii sunt eficiente care pot fi facute acasa(nu am posibilitatea sa ma duc la sala) pentru a obtine patratele pe abdomen? Si cam in cat timp se poate de obtinut.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dacă nu poţi merge la sală îţi recomand să faci cât mai multe abdomene, să mergi la alergat şi să ai un stil alimentar sănătos.
Evită grăsimile, prăjelile, dulciurile şi băuturile acidulate.
Uite aici câteva exerciţii: http://www.youtube.com/watch?v=fJv6eTssXbk şi aici: http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ.
Poţi să mai cauţi şi tu pe Youtube, găseşti exerciţii pentru orice parte a corpului doreşti.
Succes!

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Parcă ţi-am mai spus o dată să nu mai dai sfaturi idioate pe aici. Văd că nu înţelegi.
Bunnnn, oamenilor primitivi n-ai cum să le explici frumos, trebuie să aplici metode primitive.
Păi zi aşa.

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Răspund la ce întrebări doresc şi în ce măsură pot. Nu mă interesează dacă îţi face plăcere să-mi citeşti răspunsurile sau nu. Mulţumesc pentru înţelegere!

16 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Abdomene.

| Frank51 a răspuns:

Abdomene, cam in 3-4 luni, depinde si de corp big grin

| WarriorInReserve a răspuns (pentru Frank51):

Cu abdomene? Cam în 3-4 vieţi poate.
Ar trebui să înţelegeţi odată că un exerciţiu care îţi permite mai mult de 20 de repetări e unul inutil.
Abdomenele sunt folositoare doar pentru a pune presiune pe coloană în zona lombară, atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomene... mergi la piscina și fa câteva ture de bazin. Fa bricege.

Răspuns utilizator avertizat
| MiculFaraon a răspuns:

Abdomenul nu se dezvolta in cateva zile. Trebuie luni de munca ca sa arate bine. Daca vrei sa se dezvolte mai repede poti lua proteine. Ca exercitii iti recomand abdomene sau antrenamentul lui Floyd Mayweather (abdomene) http://www.youtube.com/watch?v=Os2ysDBFXug.
Pe langa abdomene trebuie sa ai si o dieta sanatoasa. Dupa fiecare antrenament merge foarte bine o portie de mancare cu carne de pui, vita sau peste deoarece contin foarte multe proteine. Bafta!

| FabianelSHAF a răspuns:

Abdomene sunt cele mai bune!

| Cosmin86 a răspuns (pentru FabianelSHAF):

De fapt sunt cele mai proaste, mai documenteaza-te

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Cardio+alimentatie corecta

| WarriorInReserve a răspuns:

Doamneee,când îi aud pe ăştia cu abdomenele lor îmi vine să mă dau cu capul de pereţi.
Ar trebui să se interzică accesul la categoria asta tuturor care recomandă abdomene, pentru că dacă nici chestia asta nu ştiu, cum sunt ei în măsură să dea alte sfaturi?

| CulturistuCris a răspuns:

Imposibil sa cresti in masa musculara acasa daca nu ai gantere haltere de greutati medi abdomenu depinde cata grasime ai pe el in 4 5 luni se cunoaste bine da nu cu 50 abdomene pe zi faci seri intregi daca vre sa rezolvi ceva daca nu du-te la sapa

| manumyman a răspuns:

Nu-i asculta pe cei ce zic ca abdomenele sunt cele mai bune
fa ce face si asta(sau incearca/antreneazate) si o sa ai cel mai de invidiat abdomen:))
https://www.youtube.com/watch?v=JMV-3CkWGAI
nu uita ca trebuie sa dai jos din grasime.

| megabum a răspuns:

Abdomene (cam cate 50 pe fiecare seara) si o dieta sanatoasa!
Funda! daca te-am ajutat!