| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa am bicepsi mai mari.[nu ma pot duce la sala.] ce exerciti trebuie sa fac. adica si pectorali si bicepsi! plzz Raspuns :X:* Dau Funda! :*:*

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Eu zic sa faci si triceps, bicepsul e doar 30 % din brat, tricepsul e 70 %, fara triceps o sa ai un brat firav oricat de mult iti dezvolti bicepsul.

Ce trebuie sa stii este ca muschii cresc in primul si in primul rand cu mancare, apoi cu exercitii. Mareste cantitatea de proteine din alimentatie, asta este PRIMUL PAS.

Apoi exercitii :

- diferite tipuri de flotari pentru piept ( priza larga, diamant, intre scaune, plan inclinat ), de preferinta cu greutate legata de tine
- pentru biceps : tractiuni cu priza supinatie si la nivelul umerilor + flexii cu gantere sau haltere

Dar in principiu nu te astepta la rezultate prea mari, putina tonifiere a muschilor. Cand vrei mai ca lumea, faci sala, sa-i poti lucra din toate unghiurile.

Acorda 48 de ore odihna bratelor si 72 de ore pentru piept, dupa un antrenament intens ( daca reusesti asa ceva acasa ), muschii cresc in zilele de odihna.

2 răspunsuri:
| beastboy84 a răspuns:

Frate fa flotari diamant ca te dezvolta si flotari ca bataie din palme daca vrei sa vezi cum is alea diamant scrie pe you tube Diamon Push-ups. eu fac de 3 ani si crede-ma ca se cunoaste bine...

| Cosmin86 a răspuns (pentru beastboy84):

Cu 8 luni de sala obtineai rezultate mult mai bune decat in 3 ani de flotari