| alexionut45 a întrebat:

ce trebuie sa mananc inainte si dupa antrenamentul pentru pipet si umeri...brate si abdomen?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E bine, inseamna carbo + proteine

telemeaua, cascavalul, carnea de curcan -> contin proteine in cantitati mari, ti-am dat pieptul de pui doar ca exemplu, exista multe surse de proteine bune

8 răspunsuri:
| Muwz a răspuns:

Eu de obicei mancam doar dupa antrenament. Ce sa mananci?
Ceva bogat in proteine, carne, lapte, oua...
Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Muwz):

Cat de PENIBIL e sa adaugi "funda?" dupa un raspuns, ca un milog care cerseste ceva

Si pe langa asta ai mai dat si un raspuns stupid

| Muwz a răspuns (pentru Cosmin86):

Deci pe bune, nesimtit ca tine nu am mai vazut. La fiecare intrebare la care raspund, raspunzi si tu... Chiar nu ma suporti. Bine, sportul nu e punctul meu forte, e al tau. Filmele sunt punctul meu forte si te fac la orice ora la acest subiect. Pana atunci, invata sa nu mai comentezi!

| AuroraRM a răspuns:

Dupa parerea mea trebuie nu trebuie sa maninci inaintea antrenamentelor, iar dupa recupereazati caloriile pierdute happy Ca sa nu slabesti ( cu carne, oua, etc. )

| Cosmin86 a răspuns (pentru AuroraRM):

Inainte ed antrenament cu 2 ore trebuie sa ai o masa consistenta, bogata in carbohidrati

altfel risti sa distrugi mai mult decat construiesti ( ma refer la masa musculara )

| alexionut45 explică (pentru Cosmin86):

Eu inainte de antrenament mananc orez fiert si legume e bine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexionut45):

Adica mananci carbo + carbo, nu e ok, consuma carbo + proteine

gen orez fiert cu piept de pui happy

| alexionut45 explică (pentru Cosmin86):

Dar orez fiert cu piept de curcan sau cu telemea sau cascaval?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexionut45):

E bine, inseamna carbo + proteine

telemeaua, cascavalul, carnea de curcan -> contin proteine in cantitati mari, ti-am dat pieptul de pui doar ca exemplu, exista multe surse de proteine bune