| Ana2920 a întrebat:

Salut TPU! Cum pot sa invat sa inot fara sa merg la cursuri? Sunt la un hotel cu piscina si vreau sa invat sa inot fara pluta sau ceva.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nimeni nu iti arata niste chestiuni elementare, este imposibil sa inveti singur.

| Zuzu1991 a răspuns:

Te duci la ala de copii si incerci sa te deplasezi prin apa fara sa atingi fundul bazinului, iar daca nu reusesti atunci nu ai cum sa te ineci, ca te proptesti in picioare si te ridici
eu asa am invatat... SINGUR, insa ma rog, era si apa sarata in care e mai usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inspiri mult aer.
Asa burta va pluti la suprafata ca un balon.
Si atunci intizi picioarele si dai usor din ele.
In acelasi timp faci miscari usoare cu mainile.